Titulní obrázek

Peugeot 3008 po faceliftu

Publikováno: 1.říjen 2012

Peugeot 3008 se řadí do kategorie SUV, ovšem spíše se blíží ke středním MPV. Každopádně jde o crossover. Vůz již získal několik cen díky své praktičnosti. Design je na tom však hůř. Většina lidí ho považuje až za kontroverzní. Peugeot 3008 byl představen v květnu 2009.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Po více než třech letech je nejvyšší čas na razantní zmírnění originality a zjemnění přídě. Pětimístný kompakt se tak podrobí modernizaci. Spíš než novou 208 a 508, které konečně ztratily mohutnou tlamu, ale faceliftovaná verze připomíná menší crossover 4008, sourozence Mitsubishi ASX. Chromovaná maska chladiče se dvěma vnitřními vodorovnými žebry je menší, než původní a už nezasahuje až pod nárazník.

Ten byl také kompletně upraven a mlhovky se přesunuly směrem dolů. Podobu zadní části dosud neznáme, stejně jako nabídku motorů. Modernizovaná 3008 byla zachycena staticky v Číně bez jakéhokoli maskování. Není pravděpodobné, že by si ji Francouzi nechali pouze pro onu velkou zemi daleko na východě.

Autosalon v Paříži se již kvapem blíží. Můžeme se tedy těšit na zbrusu nové a modely, které nás buď uchvátí, nebo naopak v našem nitru neprobudí žádné sympatie. Peugeot 3008 byl i testován v hybridním provedení, které pohání dieselový motor a elektromotor.

„Nikdy jsem nedopustil, aby škola stála v cestě mému vzdělání.“ Mark Twain