Titulní obrázek

Do Ruska míří Peugeot 408

Publikováno: 13.srpen 2012

Automobilka Peugeot pomalu začíná prodávat sedan 408 i v Rusku, ten byl však původně určen čínským zákazníkům. Cena vozu je zde 549 tisíc rublů - 355.000 korun. Model by se měl začít prodávat i na Ukrajině.

Na ruském trhu je vůz nabízen s benzinovou šestnáctistovkou, a to ve třech výkonových variantách s 1,6litorovým turbodieselem. Vznětový agregát bude mít 83 kW a 254 Nm. Motory by měly spolupracovat s pětistupňovým, šestistupňovým manuálem, nebo s automatem se šesti stupni. Automobilka Peugeot blíže neupřesnila, jaké převodovky budou dostupné pro různé agregáty.

Dovoz a přihlášení vozidla: Aby bylo možné jezdit s dovezeným vozem, je nutné nové či ojeté vozidlo přihlásit do evidence. Musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na dopravním inspektorátu doložit originál zelenou kartu.

Zákazníci si tu mají možnost vybrat ze tří stupňů výbavy. Model 408 bude vybaven systémem ABS, centrálním zamykáním s dálkovým ovládáním a dvěma airbagy. Tento vůz je velmi praktický. Dále má dobrou přispůsobivost ke klimatickým podmínkám. Zvýšená je tu i kapacita baterie a silnější generátor.

Vozy byly testovány až za polárním kruhem a na Uralu ve velmi drsných podmínkách. Tato verze se od starších moc neliší. Rozdílem jsou jen barvy karoserie a kola. Peugeot 408 se bude pro ruský a ukrajinský trh vyrábět v závodě PSMA Rus, společném podniku s Mitsubishi.

 

„Nikdy jsem nedopustil, aby škola stála v cestě mému vzdělání.“ Mark Twain