Titulní obrázek

Peugeot Onyx Scooter

Publikováno: 24.září 2012

Automobilka Peugeot představí na autosalonu v Paříži nové hybridní sportovní kupé Onyx a jízdní kolo Onyx Concept Bike. Koncept je hybridem, který pohání zážehová jednotka. Prozatím máme informace o motoru s vnitřním spalováním.

Má objem 400 cm3 a v kombinaci s elektromotorem dává dohromady 45 kW. Na sedmnáctipalcové zadní kolo s pneumatikou rozměru 200/50 R17 se přenáší 58 Nm točivého momentu. Lithium-iontové akumulátory plug-in hybridu lze dobíjet z běžné elektrické sítě. Samozřejmostí je brzdění s rekuperací, při deceleraci se do baterií ukládá energie, která je pak využívána při zrychlení. Onyx Scooter ujede čistě na elektřinu 30 km rychlostí do 50 km/h. Do města tedy ideální. Celkový dojezd ale činí až 500 km. Peugeot udává velmi nízkou kombinovanou spotřebu 2 l/100 km.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Hlavní zajímavostí studie skútru je ClipBox: odnímatelná schránka mezi sedačkou a přístrojovým štítem. V režimu Sport je ovšem na svém místě a tříkolka tak připomíná supersportovní motocykl. A to hlavně pozicí jezdce, který spíše leží a nohy má posunuté dozadu. V módu Urban sedí klasicky vzpřímeně s nohama před sebou jako na běžném skútru, „zavazadlový prostor“ je pryč. Peugeot vyrábí jednostopá vozidla s řídítky prakticky stejně dlouho jako automobily, už od konce 19. věku. O případné sériové produkci Onyxu Scooter zatím nepadlo ani slovo.

„Kdy se nudíme lépe než v kruhu rodiny?“ Oscar Wilde