Titulní obrázek

Automobilku Peugeot zachraňuje model 208

Publikováno: 10.březen 2013

Automobilka Peugeot si od modelu 208 slibovala, dá se říci, hodně. A to se já vyplatilo. Za necelý rok automobilka vyrobila tři sta tisíc kusů.

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

Při zahájení prodeje modelu Peugeot 208 v loňském březnu značka jasně ohlásila svůj cíl získat zpět prvenství v evropském segmentu B, v němž je v Evropě největší konkurence. Peugeot 208 obchodní cíle značky jak se zdá splňuje, v roce 2012 bylo prodáno 221 000 kusů.

V prosinci dokonce předstihl VW Polo a Ford Fiestu a dostal se v Evropě na 1. místo v segmentu B. Tento úspěch se potvrdil v několika zemích: Peugeot 208 byl v prosinci 2012 a lednu 2013 nejprodávanějším městským vozem ve Francii, na konci prosince 2012 byl první rovněž ve Španělsku a v Portugalsku a druhý v Nizozemsku.

Druhý cíl, který si Peugeot s modelem 208 stanovil, bylo prokázat přesun směrem k luxusnějším modelům. V roce 2012 mělo 39 % prodaných vozů 208 vyšší úroveň výbavy. K dosažení tohoto cíle přispějí i luxusní verze GTi a XY, které se na trh dostanou v brzké době a doplní nabídku, která tak bude již kompletní.

Při příležitosti výroby 300 000. Peugeotu 208 se ředitelka továrny v Poissy Gaëlle Monteillerová a marketingový ředitel společnosti Peugeot France Marc Giulioli setkali v Poissy s novou majitelkou původem z Toulouse, které symbolicky předali klíče od jejího nového vozu Peugeot 208.

„Kdy se nudíme lépe než v kruhu rodiny?“ Oscar Wilde