Titulní obrázek

PSA Peugeot Citroën dostane 30 miliard korun

Publikováno: 17.únor 2013

Koncern PSA Peugeot Citroën se již pěkně dlouho plácá ve velké krizi. Evropská unie si nyní vymyslela návrh, díky kterému dostane automobilka 30 miliard korun. A od koho?

Evropská unie schválila francouzský návrh na finanční pomoc koncernu PSA Peugeot Citroën, který tak dostane v přepočtu 30 miliard korun během následujících tří let. Na každého obyvatele EU tak přijde částka 60 korun, aby pomohl francouzským značkám.

Ovšem, ani tímto to ale nekončí, samotná Francie do PSA napumpuje až sedm miliard eur, tedy asi 175 miliard korun. Obyvatelé Francie tak "dobrovolně darují" ze svého skoro 2700 korun za jednotlivce, aby mohly dvě automobilky, které evidentně nedokáží držet s konkurencí krok, přežít.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Koncern PSA Peugeot Citroën se zavázal provést restrukturalizaci, ale s francouzským přístupem to nelze vidět moc růžově. EU chce totiž vidět výsledky už do půl roku, zda dokáže automobilka předložit plán, jak se vrátit do zisku. Jinak prý půjčku neposkytne. Teď jen zbývá čekat, jak dopadne jednání s koncernem General Motors, se kterým by mohl PSA sdílet motory, platformy a dokonce i výrobu.

„Člověk, který nikdy neplakal nežil opravdový život!“ Jan Werich