Titulní obrázek

Peugeot 208 R2 získává své majitele

Publikováno: 24.leden 2013

Již před půl rokem automobilka Peugeot představila nový závodní model 208. V současné době vůz kupují první záklazníci. A kdo si vlastně přebral první Peugeot 208 R2?

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Peugeot svou závodní verzi 208 představil již před více než půl rokem, ale až nyní se začala dodávat prvním zákazníkům z řad závodních týmů. Úplně první Peugeot 208 R2 si převzali tým BDC Racing, se kterým se Lionel Baudy účastní Rally Monte Carlo, první letošní soutěže. Vedle něj se startu slavné soutěže postavily další tři závodní dvěstěosmičky.

Peugeot registruje již 56 objednávek na závodní 208 R2, nejvíce (přesně 32 kusů) jich zůstane ve francouzské domovině, po pár kusech si vůz objednaly závodní týmy z mnoha zemí Evropy.

Peugeot 208 R2 se může přizpůsobit asfaltovým i šotolinovým soutěžím. Základní sada montážních kitů včetně motoru a technické dokumentace vyjde na 37 500 eur bez DPH (asi 958 tisíc korun) jak pro asfaltovou, tak šotolinovou verzi. Kompletní smontovaný vůz stojí 57 500 eur bez daně (asi 1 470 000 korun). K dispozici jsou i dílčí kity k přeměně z asfaltové specifikace na šotolinovou a naopak.

„Kdy se nudíme lépe než v kruhu rodiny?“ Oscar Wilde