Titulní obrázek

Peugeot a Citroën plánuje v letošním roce vyrobit více aut

Publikováno: 31.leden 2013

I přes neúspěšný rok 2012 chce automobilka PSA Peugeot Citroën v letošním roce vyrobit více aut. V současné době přitom pozastavuje výrobu na Slovensku.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

Trnavský závod PSA v pondělí přerušil výrobu, v únoru chce automobilka zastavit produkci na další čtyři dny s odvoláním na agenturu SITA. Závod podle deníku omezuje výrobu kvůli klesající poptávce Evropanů po nových autech.

Zaměstnanci budou v této době odměněni podle dohody s odborovou organizací a na základě kolektivní smlouvy.

Společnost, která v Trnavě vyrábí automobily Peugeot 207 a Citroën C3, však i navzdory tomuto omezování hodlá letos vyrobit více aut než loni, kdy automobilku opustilo 215 tisíc vyrobených vozů. Roční výrobní kapacita je přitom 300 tisíc aut. Jakékoliv výpadky ve výrobě aut mohou mít značný vliv na ekonomickou výkonnost země.

Celosvětový prodej automobilky PSA Peugeot Citroën se v loňském roce kvůli slabé poptávce v Evropě propadl o 16,5 procenta na 2,97 milionu vozů. Společnost PSA již loni ohlásila snížení počtu pracovníků o osm tisíc lidí.

PSA Peugeot Citroën je po německém Volkswagenu druhým největším výrobcem aut v Evropě. Firma působí také v České republice, kde má společný podnik TPCA s japonskou automobilkou Toyota.

„Přátelství je součást lidského štěstí.“ Jan Werich