Titulní obrázek

Peugeot hlásí návrat do Pikes Peak

Publikováno: 14.duben 2013

Automobilka Peugeot hlásí návrat do náročného a světoznámého závodu Pikes Peak 2013. A naděje jsou opravdu velké. Francouzská značka totiž drží několik nej v ruce.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Tak tohle je třeskutá kombinace slibující nejenom skvělou podívanou, ale rovnou boj o nejvyšší umístění – závodní speciál Peugeot 208 T16 Pikes Peak, pneumatiky Michelin a - s podporou společností Total a Red Bull - za volantem nejlepší závodník všech dob, Sébastien Loeb.

V rally to zatím nevypadá na žádný comeback, ale závody do vrchu budou díky Peugeotu o moc zajímavější. Peugeot oznámil své rozhodnutí zúčastnit se mezinárodně proslulého legendárního a náročného závodu Pikes Peak 2013 a podle značky je účast přirozeným pokračováním mezinárodní ofenzívy značky, kterou ilustruje internacionalizace prodejů a úspěch nového modelu Peugeot 208.

První vítězství v automobilovém sportu získal Peugeot přesně před sto lety v závodě v Indianapolis. Nesmrtelné vítězství Ari Vatanena za volantem modelu 405 T16 z roku 1988 je zaznamenáno ve slavném filmu Climb Dance. Znovu se pak Peugeot prosadil v roce 1989, tentokrát s americkým pilotem Robby Unserem. Pikes Peak je jedinečný svou tratí se 156 zatáčkami na 20 kilometrech, které vedou z nadmořské výšky 2 800 m do 4 300 m. Právě toto převýšení s rozdílnými hustotami vzduchu dělá z Pikes Peak velice náročný závod, zejména na techniku.

Peugeot se závodu zúčastní v královské kategorii „Unlimited“ s číslem 208, a je jisté, Sébastien Loeb, devítinásobný mistr světa v rally, kterému Citroën umožnil zúčastnit se poprvé ve své kariéře tohoto závodu, udělá pro vítězství opravdu všechno. Závod se jede posledního června tohoto roku.

„Bůh stvořil člověka, ale nedal si to patentovat, a tak to teď po něm může dělat kdejakej blbec.“ Jan Werich