Titulní obrázek

Peugeot omezuje výrobu modelu 208

Publikováno: 18.říjen 2012

Model Peugeot 208 bude mít sníženou výrobu v francouzské továrně Poissy. Automobilka je donucena k tomuto kroku, kvůli nižší poptávce evropských zákazníků o nové vozy. Podle dostupných informací by měl závod vyrábět od 10. října pouze 35 kusů 208 za hodinu místo nynějších 52.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Na konci listopadu Peugeot v Poissy sníží výrobu během zdejší noční směny. Do konce roku pak automobilka zruší 850 dočasných pracovních pozic v tomto závodě nedaleko Paříže. Již dříve koncern PSA Peugeot-Citroën oznámil snížení počtu výrobních dnů v trnavské továrně. Francouzský koncern na Slovensku vyrábí vedle Peugeotu 208 také Citroën C3 Picasso.  Výrobce plánoval, že letos prodá 175.000 exemplářů modelu 208, který je na českém trhu nabízen od letošního jara, nyní však své odhady snižuje.

Zahraniční média spekulují, že se letos prodá zhruba 140.000 kusů tohoto francouzského modelu. Do konce srpna si tento vůz pořídilo 74.487 evropských zákazníků. V příštím roce chce Peugeot na evropských trzích podle dřívějších cílů prodat na 420.000 kusů 208. I tyto plány však patrně budou přehodnoceny.

Do konce roku 2013 touží mít Peugeot desetiprocentní podíl na evropském trhu subkompaktů. Peugeot 208 si přitom v Evropě zasažené nízkým odbytem nevede nijak špatně. Podle statistik analytické společnosti JATO Dynamics byla 208 během srpna třetím nejprodávanějším vozem na starém kontinentě. 

„Jedna ženská vidí často dál, než pět mužských s dalekohledem.“ Jan Werich