Titulní obrázek

Peugeot 208 XY

Publikováno: 3.listopad 2012

Na chystaném autosalonu v Paříži bude mít premiéru jak Peugeot 208 GTi, tak i sesterský model 208 XY. Ten se představil jako studie na jarním autosalonu v Ženevě. Momentálně je ve výrobě.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Peugeot 208 XY sdílí s ostrým 208 GTi rozšířený rozchod kol o 10 mm vpředu a 20 mm vzadu. Společné je pro tyto dva modely i rozšíření blatníků a prahů a také design obou nárazníků, ale XY je na rozdíl od GTi zaměřen především na styl. Karoserie 208 XY právě proto nese tmavě fialový lak pojmenovaný Purple Night a řadu chromovaných doplňků.

K prémiovému ladění exteriéru mají přispět i sedmnáctipalcová litá kola Anthra Mercure. Interiér sériového 208 XY je oproti konceptu je nyní použito mnohem konvenčnější barevné pojetí, ale díky kombinaci kůže s Alcantarou působí i sériový interiér 208 XY poměrně prémiovým dojmem. Součástí výbavy Peugeotu 208 XY bude mimo jiné i multimediální systém se sedmipalcovou barevnou dotykovou obrazovkou, na níž se kromě řady provozních údajů a map navigačního systému zobrazují i grafické informace z parkovacího asistentu.

Peugeot nabídne model 208 XY se čtyřmi motory. Zážehové jednotky zastupuje atmosférický 1,6 VTi 120 a přeplňovaný 1,6 THP 155. Vznětové agregáty pak představují motory 1,6 e-HDI 92 FAP a 115 FAP, přičemž méně výkonný z této dvojice může pracovat s pětistupňovou manuální nebo šestistupňovou robotizovanou převodovkou.

„Čas si vymysleli lidé, aby věděli, od kdy do kdy a co za to.“ Jan Werich